Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

,,DZIEŃ ZIEMNIAKA,, u 6 latków SMERFUSIÓW.

Skąd mamy ziemniaczki? Na to pytanie odpowiedziała dzieciom pani Marii Kuśmirek z Koła Gospodyń Wiejskich w Bolęcinie która zawitała do naszej grupy a którą dzieci znają ponieważ jest naszym częstym gościem. Pani Maria opowiadała dzieciom jak dawniej sadzono ziemniaki gdy nie było jeszcze nowoczesnych maszyn do prac polowych i jaka to była ciężka ręczna praca. Przedszkolaki poznały też dawne zwyczaje ludowe związane z sadzeniem i kopaniem ziemniaków. Oglądaliśmy ilustracje przedstawiające prace polowe dawniej i dziś. Pani Marysia opowiedziała dzieciom o różnych potrawach przygotowywanych z ziemniaków. Niespodzianką dla Smerfusiów było wspólne przygotowanie pieczonych ziemniaczków z przyprawami jako dodatku do obiadu. Dzieci pełne emocji kroiły ziemniaki w cząstki plastikowymi nożykami i układały je na przygotowane wcześniej blaszki. Panie kucharki upiekły ziemniaczki a Smerfusie degustowały je w trakcie obiadu. Na zakończenie spotkania dzieci zaśpiewały i zatańczyły dla naszego miłego gościa a Martynka i Bartuś wręczyli podziękowanie od naszej grupy.

tekst;B.Banicka
Relacja 2013-11-05, 23:25 | autor: Monika Smółka